Przebudowy elektryczne
Coraz większa liczba odbiorników i pobór mocy sprawiają, że zapotrzebowanie na energię elektryczną stale rośnie. Instalacje elektryczne starego typu często nie są przystosowane do tak dużych obciążeń – nagrzane przewody mogą emitować nieprzyjemny zapach, doprowadzić do zwarcia lub pożaru, a w konsekwencji, stanowić niebezpieczeństwo dla użytkowników.
W ramach naszej działalności podejmujemy się przebudowy instalacji elektrycznych. Oferujemy również szereg usług związanych z modernizacją istniejących instalacji. Dzięki szerokiej wiedzy i doświadczeniu pracowników możemy podjąć się szerokiego zakresu prac w budynkach różnego przeznaczenia. Wymieniamy instalacje w kiepskim stanie technicznym i doprowadzamy sieć elektryczną do dobudowanych pomieszczeń. Wykonujemy modernizacje i adaptacje istniejących instalacji elektrycznych, aby dopasować je do bieżących potrzeb użytkowników.
Modernizacja instalacji elektrycznych
Prace polegające na przebudowie lub remoncie instalacji elektrycznej nie wymagają ani pozwolenia na budowę, ani zgłoszenia (poza obiektami zabytkowymi). Jednak mimo to, przeróbki w instalacji elektrycznej powinien wykonywać elektryk z odpowiednimi uprawnieniami.
Wiele osób uważa, że wymiana instalacji elektrycznej nie jest niczym skomplikowanym. Należy jednak pamiętać, że roboty muszą być wykonane zgodnie z normami oraz sztuką budowlaną, a nieprawidłowo wykonana instalacja może przyczynić się do pożaru lub porażenia prądem.
Decydując się na zlecenie nam modernizacji instalacji zyskujesz pewność, że wszystkie prace związane z przebudową instalacji będą wykonane przez doświadczonych pracowników, którzy kładą nacisk na bezpieczeństwo, wydajność i niezawodność. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług klientów z Wrocławia i innych miejscowości Dolnego Śląska!
Kiedy przeprowadzić modernizację instalacji?
Modernizacja instalacji elektrycznej jest niezbędna, gdy częste awarie pociągają za sobą konieczność korzystania z pogotowia elektrycznego lub da się zauważyć przestarzałe przewody lub zwiększone zapotrzebowanie na energię. Warto również rozważyć ten krok, jeśli planujesz zmiany w układzie pomieszczeń lub dodanie nowych urządzeń elektrycznych. Niezawodność i bezpieczeństwo użytkowania to kluczowe czynniki przemawiające za modernizacją. Proces modernizacji instalacji elektrycznej rozpoczyna się od dokładnej analizy obecnego stanu technicznego. Następnie opracowujemy plan działania, uwzględniając potrzeby użytkowników oraz obowiązujące normy. Kolejnym krokiem jest wykonanie prac instalacyjnych, które obejmują wymianę przewodów, montaż nowych rozdzielni oraz testowanie całego systemu.